Κυρ 05.05.19
Τον συνδυασμό της παράταξης «Νέοι Δρόμοι» για τον Δήμο Μαλεβιζίου κατέθεσε ο Κώστας Μαμουλάκης
Τον συνδυασμό της παράταξης «Νέοι Δρόμοι» για τον Δήμο Μαλεβιζίου κατέθεσε στο Πρωτοδικείο Ηρακλείου ο Δήμαρχος Κώστας Μαμουλάκης, μαζί και με τους υποψηφίους των Τοπικών Συμβουλίων Γαζίου, Κρουσώνα, Καλεσσών και Αχλάδας.

Συνοδευόμενος από υποψηφίους δημοτικούς συμβούλους και Προέδρους οικισμών μονομελών συμβουλίων – που έχουν ήδη καταθέσει της υποψηφιότητές τους – ο Δήμαρχος Μαλεβιζίου και επικεφαλής της παράταξης Κώστας Μαμουλάκης σε δηλώσεις του τόνισε: «Με σεβασμό στον πολίτη και αίσθημα ευθύνης απέναντι στην ιστορία και την παράδοση του τόπου μας, καταθέσαμε σήμερα τον συνδυασμό της παράταξής μας «Νέοι Δρόμοι» στο Πρωτοδικείο Ηρακλείου. Και πραγματικά, αισθάνομαι μεγάλη χαρά που έχω δίπλα μου μια τόσο μεγάλη, δυνατή, αξιόπιστη και ενεργητική ομάδα ανθρώπων, έμπειρων αλλά και νέων, που γεμάτοι ενθουσιασμό επιθυμούν να συμβάλλουν στην κοινή προσπάθεια. Τους ευχαριστώ από καρδιάς, όπως ευχαριστώ και όλους τους συμπολίτες μου που με την αγάπη και την αποδοχή τους, μας δίνουν τη δύναμη για την επόμενη μέρα.
Συνεχίζουμε γεμάτοι όρεξη τους διαβεβαιώ: Όπως τα καταφέραμε με τα μεγάλα και σπουδαία, έτσι θα τα καταφέρουμε και με τα καθημερινά και σημαντικά!».

Αναλυτικά οι υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Μαλεβιζίου:

Εκλογική Περιφέρεια Γαζίου
1. Αγγελιδάκης Μανόλης,
2. Ανδρουλάκης Δημήτρης
3. Απλαδά Μαρία
4. Αποστολάκη Εύη
5. Αστρινάκη Ειρήνη
6. Δρουγκάκη – Γκούφα Μαρία
7. Ζερβού Άννα
8. Κάββαλος Δημήτρης
9. Καντιδάκη Στέλλα
10. Κουβίδης Γιώργος
11. Λυδάκης Δημήτρης (Καρίκης)
12. Μαυράκη – Λουμπάκη Νίκη
13. Μιχαλάκης Μιχάλης
14. Μπελιμπασάκης Μανόλης
15. Μπιζανάκης Γιάννης
16. Μπρίνταλου – Κουγιουμουτζή Ειρήνη
17. Νικηφόρος Γιάννης
18. Ντουλάκης Γιάννης
19. Ορφανουδάκη Ευαγγελία – Άννα
20. Παπαδομανωλάκης Μανόλης
21. Πιταρίδη Σοφία
22. Πρατικάκη – Κουντάκη Μαρία
23. Προγουλάκης Γιάννης
24. Σαββάκης Φίλιππος
25. Σαλούστρος Άρης
26. Στριλιγκάς Μανόλης
27. Τζεδάκης Δημήτρης
28. Φακουκάκης Γιάννης
29. Φασουλάκη Μαρίνα
30. Φιολιτάκη Μαρία
31. Φραντζεσκάκη – Φραγκουλάκη Άννα
32. Χνάρης Άρης

Εκλογική Περιφέρεια Τυλίσου
1. Κουτεντάκη Μαρία
2. Κύρκος Θανάσης
3. Μανιούδης Ματθαίος
4. Μπαξεβάνη Στεφανία
5. Φτενός Ευριπίδης

Εκλογική Περιφέρεια Κρουσώνα
1. Βαλτζάκης Γιώργος
2. Καλησπεράκης Γιώργος
3. Κουτσογιαννάκη – Πιτσικάκη Εύα
4. Τζαγκαράκης Κώστας
5. Τζουλιαδάκη – Μακατουνάκη Νατάσα

Πηγή: typoskritis.gr